01:23

26.04.2017 Від Rest

26 квітня 1986 року о 01:23 сталася найбільша техногенна катастрофа, пов”язана з атомною енергетикою – вибух реактора 4 енергоблоку на Чорнобильській АЕС

1986 рік. Фатальна весна для України та всього світу – наймасштабніша катастрофа ХХ століття. Величезна кількість територій, на які поширилися радіаційні частинки, десятки загиблих під час ліквідації та ще сотні після неї, тисячі тяжких захворювань та мільйони зруйнованих життів. А опісля – місто-пустка, головним мешканцем якого був лише вітер.

З дня аварії на Чорнобильській АЕС минуло 30 років. Територію Прип’яті та навколишніх населених пунктів названо “зоною відчуження”. Небезпечною для життя вона залишатиметься ще багато років. Іноді сюди навідуються туристи-екстремали, але лише за наявності спеціального дозволу і на дуже короткий час.

Журналісти програми “Цілком таємно” прожили в “зоні” один день і мовби повернулися в ту весну 1986-го. Застиглі лозунги та монументи часів СРСР. Багатоповерхівки з гербами зниклого Союзу. Підшивки газети “Правда” в порожній бібліотеці.

Яке воно зараз – життя у мертвому місті? Хто продовжує жити в зоні відчуження? Чому цих людей не лякає небезпека опромінення? Що жителі Прип’яті могли взяти з собою при негайній евакуації? Подробиці дивіться у програмі “Цілком таємно”