2 UNLIMITED – музика мого дитинства

23.05.2020 Від Rest

Історія бере свій початок у 1990 році, коли продюсери Філ Вільде (Phil Wilde) і Жан-Поль ДеКостер (Jean-Paul DeCoster), до цього прославилися з проектом AB LOGIC, почали шукати нове застосування своїм творчим силам.

Навесні 1991 року в експериментальних цілях під назвою “2 UNLIMITED” (“Двоє бандитів”) був випущений перший сингл “Get Ready For This?”.

Він був інструментальним технотреком, який досяг другого місця в UK. І тоді продюсери вирішили запросити до групи Рея Сліджнгаарда (Ray Slijngaard) для того, щоб він придумав слова і записав вокальну партію. В цей же час до Рея долучилася Аніта Делсі (Anita Dels), більше відома як Аніта Дот (Anita Doth). Аніта також взяла участь у записі нової версії синглу, записаного у вересні 1991 року і відразу став хітом в Європі, Австралії, Азії і навіть увійшла в чарт США.

Рей народився 28 червня 1971 року в Амстердамі – син кухаря з Сурінаму і господині магазинчика з Голландії був старанним учнем у школі, а в 13 років разом з друзями створив власну команду брейкданса, яка демонструвала свою майстерність на вулицях Амстердама. Любить готувати, захоплювався боксом, гандболом, футболом. На час зустрічі з вищезгаданими продюсерами працював кухарем в аеропорті, влаштувавшись туди після служби в армії. Його батько, як і він, теж був кухарем. Серед музичних захоплень Рея – брейкданс і реп.

Аніта народилася 28 грудня 1971 також в Амстердамі (навіть у тій же лікарні). Батько Аніти Дот теж був родом з Сурінаму, а мати – з Голландії. У дитинстві Аніта була досить нахабною, часто змінювала школи, але все-таки отримала атестат. Після навчання вона підробляла моделлю, співала в різних амстердамського клубу і навіть секретарем і телефоністкою в Амстердамській поліції, працівником служби доставки! Паралельно з цими заняттями вона співала в групі “The Trouble Sisters”. Вона зустрілася з Рейем завдяки їх загальному другові Марвін Ді (Marvin D), який спочатку запросив її в свою групу як танцюриста і бек-вокалістку, а через деякий час розповів про Рея, якому для проекту потрібна була вокалістка. Після цього Рей, Аніта, Жан-Поль і Філ остаточно вирішують створити групу “2 UNLIMITED”, записавши нову версію вищезазначеного синглу “Get Ready For This?”. Слід зазначити, що відносини у Аніти з Реєм виключно ділові, за словами самих музикантів, “як у брата з сестрою”. (Що цікаво в деяких біографіях йдеться про те, що Рей і Аніта познайомилися на дискотеці або про те, що Рей знав Аніту як співачку в місцевих клубах Амстердама і сам порадив її Марвін Ді для роботи в групі. Занадто багато випадковостей, тут є над, чим поміркувати).

24 лютого 1992 вийшов перший альбом групи під назвою “Get Ready”. У нього увійшло 9 треків (балади і танцювальні пісні) і 6 реміксів. По світу було продано 2 мільйони копій альбому. Навіть в Америці він отримав золотий статус. У березні був випущений другий сингл групи “Twilight Zone”, який став № 1 по всій Європі.

Менш ніж через два місяці був випущений ще один сингл “Workaholic”.

Але більш успішним, ніж попередні два сингли, виявилася пісня “Magic Friend”, що вийшла 3 серпня 1992-го. Кліп був знятий в австралійській пустелі. Якщо дивитися цей кліп сьогодні, то неможливо навіть уявити, що ця пісня, будучи вже четвертим синглом з альбому, могла стати європейським суперхітом, але для 1992 року цей техностиль був новий. Практично вся пісня – це реп з техновставкамі. Аніта там майже не співає, а зачіска у неї в стилі їжачок взагалі зараз виглядає смішно!

В цей час група активно гастролює по всьому світу, і її концерти виявляються досить успішними й прибутковими.

Після тривалих суперечок першим синглом з другого альбому був обраний “No Limit”. І не даремно. Що вийшла 18 січня 1993 пісня стала найпопулярнішою в історії “2 UNLIMITED”. До цих пір ця пісня залишається на радіостанціях як один з Greatest хітів минулого. І у нас вперше заговорили про “2 UNLIMITED” після цієї пісні. Тоді “No, No” звучало на кожному розі. Пісня стала № 1 в 35 країнах, продавшись по світу числом, що перевищує 2.5 мільйона копій! Тільки в авторитетному тоді хіт-параді Великобританії сингл тримався на 1 місці 6 тижнів.

У квітні виходить ще один сингл з майбутнього альбому – “Tribal Dance”. Ця пісня так само піднімається на перші місця. Кліп зроблено в стилі відеогри.

Успіх “2 UNLIMITED” був просто приголомшливим. Вони не встигали давати інтерв’ю, брати участь у телепрограмах і гастролювати. Проте великий тур по азіатським країнам вони зробили, і в Москві було дано два концерти.

І ось, нарешті, 10 травня 1993 року з’являється другий номерний альбом гурту “No Limits!”. Всього було випущено 5 синглів з цього альбому. 20 серпня третім синглом другого альбому стає “Faces” – дуже агресивний технотрек,

потім “Maximum Overdrive”

і “Let The Beat Control Your Body”.

Останній був випущений вже в 1994 році і у Франції був перейменований в “Let The Bass Control Your Body” з мовних причин (дійшов до 1 місця). І ці пісні стали хітами продажів. Рідко виконавці випускають по 5 синглів з альбому, але щоб всі вони входили до п’ятірки з продажу в Європі – це просто недосяжна межа!

9 травня 1994 року на суд слухачам виходить новий сингл гурту “The Real Thing” і ще раз підтверджує успіх, стаючи великим хітом в Європі.

Альбом “Real Things” виходить через місяць і відразу ж, в тиждень виходу, отримує золотий статус в UK, досягає 1 місця в багатьох країнах і до кінця року не покидає чарт.

19 вересня виходить сингл “No One”. Кліп знято на сюжет фільму “Хижак” на узбережжі Ісландії, біля коралових рифів. А сама пісня стає для “2 UNLIMITED” найуспішнішою за кількістю ефірів на радіо.

У березні 1995 року виходить одне з кращих творінь групи. Драйвова пісня “Here I Go”, супроводжувалася стильним чорно-білим кліпом, що знову приніс європейський успіх, хоча і не такий яскравий, як у попередніх двох синглів з альбому, що природно для кожного наступного синглу, адже альбом у всіх уже є.

У червні група випускає в якості синглу “Nothing Like The Rain” – баладу. Дуже душевна повільна пісня могла б стати великим хітом, будь вона першим або другим синглом з альбому, а не четвертим. Хоча в деяких країнах, наприклад у Новій Зеландії, сингл потрапив на 1 місце. У Росії пісня стає радіохітом і на радіо “Європа Плюс”, яка лише з’явилась тоді в FM-діапазоні, її крутять кожні 2 години!

Восени 1995 року група випускає новий сингл “Do What’s Good For Me”. На нього знято якісний комп’ютерний кліп, але пісня хітом не стає. Якоїсь родзинки в цій пісні немає, чого-небудь оригінального, щоб потрапити в лідери хіт-парадів, однак – дуже танцювальна.

У листопаді виходить офіційний збірник хітів “Hits Unlimited”, що включає в себе 13 хітів, Мегамікс і 3 нові пісні, кожна з яких була випущена на синглах! “Do What’s Good For Me” вийшла перед релізом альбому, а дві інші пісні вийшли вже в 1996 році. З усіх синглів зі збірки європейським хітом стала лише пісня “Jump For Joy”, її крутили і в Україні. Вона записана в дуже швидкому темпі і стала найшвидшою піснею в історії групи.

Чи то це один із стилів в кліпмейкерстві, чи спосіб заощадити гроші, але кожна всесвітньо популярна група або виконавець має у своїй відеографії по одному малобюджетному кліпу, не виключенням стала і “2 UNLIMITED”. Кліп на сингл “Spread Your Love” був саме таким. Комп’ютерна графіка на рівні кінця 80-х, а пісня була зроблена в, що став популярному в 1996 році, уповільненому танцювальному стилі. У самому альбомі був буклет, де була написана історія групи. Ніхто тоді не знав, що це останній рік існування групи з Реєм і Анітою як солістами.

Пізніше в 2001 році Аніта Дот скаже в інтерв’ю про те, що причин розпаду було багато. Рею, з яким вона спочатку була в теплих відносинах, успіх запаморочив голову (та й їй теж), між ними постійно виникали суперечки. А один з менеджерів групи був великим скнарою. За контрактом група мала все робити за його вказівкою і не могла впливати на свою музику, слова та одяг. Після закінчення контракту в 1996 році група попросила більше грошей і хоч трошки впливу на свій стиль, але менеджер відмовив.

Що ж, так часто буває. Копірайт – штука в музиці дуже і дуже важлива. Саме той факт, що Byte Records володіли копірайтом на використання назви “2 UNLIMITED”, дав можливість лейблу в кінці 1996 року оголосити конкурс на двох музикантів, які б зайняли місця Рея і Аніти. Спочатку “2 UNLIMITED” перетворився на групу з однією вокалісткою. Нею стала Сільвія Самсон, яка до цього виконувала в групі бек-вокал, однак, записавши нові пісні, за порадою адвоката, і вона розірвала свій контракт. Їй не сподобалося бути пов’язаною зі своїми продюсерами цілих 5 років. Тоді до продюсерів звернулася Ромі (Romy van Ooijen) і сказала про свою зацікавленість до участі в групі. Продюсери відразу ж уклали з нею контракт, а Маріон (Marion van Iwaarden) склала їй дует. Новому складу довелося заново переписувати голос Сільвії, вже записаний в нових піснях.

Маріон (та, що темніша) народилася 18 червня 1974 року в Круйнінгені. Працювала телефоністкою, бібліотекарем і прибиральницею в готелі. Серед улюблених виконавців – Селін Діон (Celine Dion), Арета Франклін (Aretha Franklin), Барбара Стрейзанд (Barabra Streisand), Джордж Майкл (George Michael), Мадонна (Madonna) і Уїтні Хьюстон (Whitney Houston). З дитинства захоплювалася музикою, чому сприяла “музична” сім’я (дід – гітарист, мама і тітка співали). У 16 років вперше потрапила в групу.

Ромі (та, що світліша) народилася 18 листопада 1971 року в Амстердамі. Любить слухати Чака Хан (Chaka Khan), Еріку Баду (Erikah Badu), Рікі Лі Джонс (Ricky Lee Jones), DES’REE. Вона вивчала класику, але любить співати будь-яку музику. Брала уроки вокалу, відвідувала курси танцю і вчилася театральному мистецтву в амстердамській The Cabaret Academy. Вивчала драматургію. Була вокалісткою в декількох групах, які випустили альбоми.

Отже, в 1998 році новий склад був представлений світу. Група навіть дала концерт у Росії. З травня по червень по Європі і у Великобританії був випущений новий сингл “Wanna Get Up”.

Йому було зроблено промоушн на радіо, але і це не допомогло йому стати хітом. “Хтось помилився, написавши “2 UNLIMITED” ?” – запитував кожен, дивлячись на нове творіння. Адже група змінила не тільки свій склад, але й стиль. Жодна з дівчат не вміла читати реп, як це робив Рей, та й сама пісня виглядала відвертою “попсятиною”.

Новий альбом “II” був випущений навесні 1998 року не у всіх країнах (хоча в Україні та Росії він лежав, мабуть, у кожному піратському кіоску та на розкладках – і у мене є касета ;-). Продюсери заявили, що новий альбом – найкращий за всю історію гурту. Звичайно це перебільшення, альбом повністю провалюється, почасти через те, що музичний матеріал вже не містить колишньої сили пісень і тому, що обличчям і голосом групи все ж були Рей і Аніта. Хоча за іншими джерелами цей альбом все-таки виявився набагато кращий синглу “Wanna Get Up”, так як там крім танцювальної попси було безліч стилів: диско, техно, навіть джангл і Drum & Bass.

Після виходу другого синглу до групи поставилися більш прихильно, адже він містив “фірмовий” техно саунд групи. Сама пісня називається “The Edge Of Heaven” і зроблена в стилі Future Trance (припопсованний, але з техно ритмами).

В кінці 1998 року був випущений третій сингл з альбому “II” – “Never Surrender”,

і на початку 1999 року четвертий – “Close 2 U”. Останній спочатку не входив у плани групи, тому що був анонсований різдвяний сингл. Різдво минуло, але обіцяний сингл так і не був випущений. Через пару тижнів виявилося, що з групи пішла Ромі – одна з нових солісток. Історія повторювалася і номінально в групі залишилася тільки Маріон. Фото Ромі на синглі вже не було …

Що робили продюсери потім – невідомо. Може, вони підшукували нову дівчину, а може нового репера. Про це залишається тільки гадати, і хоча вокалістка заявила про те, що має намір залишитися, її колишня партнерка сказала в інтерв’ю, що не здивується, якщо і Маріон піде з групи.

2000 рік: “2 UNLIMITED” повертаються з рімейком свого найбільшого хіта “No Limit 2000”.

Але це не повернення минулого складу, хоча саме їх голоси і звучать у пісні. Був знятий кліп на цей ремікс (у нас його, звичайно, не було) – комп’ютерний, без виконавців.

DJ Jean зробив ремікс на їх хіт “Twilight Zone”, який так само був випущений в якості синглу “Twilight Zone 2000”, кліп знову був комп’ютерний з намальованими персонажами-дітьми, які нагадують Аніту та Рея.

У 2001 році про групу нічого не було чутно.

А ось що відбувалося з її колишніми учасниками: всі проекти Рея зазнали невдачі, і він збанкрутував, а Аніта випустила 3 ​​сингли і 1 альбом. Стиль її пісень – попса танцювальна. Навіть у нас один з її нових кліпів показували по ТБ. Пісні-то в загальному непогані, проте, до хітів їм далеко. У неї дуже імениті продюсери (Todd Terry і Adamski), так що вона щаслива.

Однак, незважаючи на всі труднощі, за підсумками 90-х років “2 UNLIMITED” були визнані однією з найпопулярніших танцювальних груп. Вони продали більш ніж 18 млн. копій своїх записів і були № 1 в чартах всіх європейських країн, створивши нове унікальне звучання в жанрах поп і техно і давши дорогу іншим групам, подібних за звучанням.

Ця біографія заснована на особистих спостереженнях, накопиченим статтями за кілька років і за даними Інтернету. Вона не є найповнішою і вичерпною, адже історія групи триває донині. У 2004 році був випущений DVD “The Complete History”, що містив у собі 16 кліпів і ролик про історію групи, а в 2006 році група знову нагадала про себе альбомом “Greatest Remix Hits”.

UPD 23.04.2020

Interest.v.UA