Аляска_НеНаша

30.03.2019 Від Rest

30 березня 1867 року Сполучені Штати придбали Аляску у Російської Імперії.

Останній понеділок березня на Алясці є традиційним вихідним, адже саме в цей день місцеві жителі святкують День Сьюарда. Свою назву місцеве свято отримало на честь Вільяма Генрі Сьюарда, який очолював американський Держдеп з 1861 по 1869 рік. В історію ж він увійшов завдяки тому, що придбав у Росії Аляску.

Угода відбулася 30 березня 1867 року – рівно 148 років тому. А передували цьому тривалі переговори, ініціатором яких з російського боку був генерал-губернатор Східного Сибіру граф Микола Муравйов-Амурський.

У п’ятницю, 18 жовтня 1867 року в 3:30 пополудні Аляска офіційно була передана США. У цей день у столиці російських поселень в Північній Америці Новоархангельську (нині місто Ситка) під артилерійський салют і при параді військових двох країн був спущений російський прапор і піднято американський. Безпосередньо після передачі Аляски Сполученим Штатам в Ситку прибули американські війська.

«Північно-Американські Штати неминуче поширяться по всій Північній Америці, і нам не можна не мати на увазі, що рано чи пізно доведеться їм поступитися нашими північноамериканськими володіннями», – писав Микола Муравйов-Амурський в 1854 році, пропонуючи на виручені від продажу Аляски гроші побудувати Сибірську залізницю.

P.S. Аляска сьогодні: