Чому люди люблять “ВКонтакте” і де подівались українські соцмережі?

05.05.2018 Від Rest

Чому люди люблять ВК і користуються цією соцмережею? Відбувається це зовсім не від великої любові до Росії. Є три головні причини.

  • Там є безкоштовна музика, причому вибір величезний, можна знайти практично будь-який раритет.
  • Там є великий відеоархів. У тому числі відео, які видаляються з ютуба з різних причин.
  • Майже немає цензури і безмежних банів, які в ФБ дійшли вже до маразму. Мене особисто кілька разів банили на місяць за цілком нешкідливі пости, просто через масові скарг.

Очевидно, що ФБ не може повноцінно замінити ВК, тому що не має таких опцій.

Звідси напрошується висновок – перш ніж забороняти ВК, потрібно створити якийсь його замінник, який би дозволив людям отримувати схожий продукт.

Поки такого продукту не буде, громадяни все одно будуть користуватися ВК.

Чи реально створити якусь українську копію, яка б в цілому могла б стати замінником ВК і зібрати кілька мільйонів користувачів в Україні? Думаю, таке завдання цілком посильна якомусь олігарху. З оригіналом такий продукт ніколи не зрівняється, але на локальному рівні в існуючих умовах цілком може зайти.

***

І от тут я почав шукати…

  1. Є (?) така собі мережа www.ц.укр – сайт не працює, хоча у гуглі вона на першому місці…
  2. weua.info – ще три роки тому анонсована як повноцінний замінник ВК та ФБ не працює досі…
  3. По своєму – копія дизайну ВК, мабуть це спеціально, щоб легше було привчитись, але контенту та людей там досить мало… не цікава…
  4. Ну і uamodna.com  – найцікавіший сайт із представлених, багато дописувачів, різноманітний контент. Не ВК, але гідна його заміна.