Найнезвичайніші рослини у світі

14.03.2020 Від Rest

Будучи допитливою, людина завжди цікавилась всілякими рекордами у світі рослин. Їй важливо знати, який квітка і яка рослина найбільша, яка є найотруйнішою, а яка найнезвичайнішою.

Найбільша квітка

Серед квітів є рекордсмени по зростанню. Найбільшим серед поодиноких квітів є Раффлезія Арнольді. Вона здатна вирости більш ніж на дев’яносто сантиметрів. Її вага при цьому складає близько одинадцяти кілограмів.

Раффлезія виростає в тропічних лісах Суматри, Індонезії, Борнео, Філіппін і Малайзії. Ця красива криваво-червона квітка – рослина-паразит. До рослини-хазяїна вона приєднується за допомогою ниткоподібних тканин. Неквітуча стадія проходить непомітно, в цей період Раффлезія складається із зростаючих на ліані мікроскопічних ниток. Щоб квітка розквітала, може знадобитися не один рік.

Серцевина найбільшої квітки в світі

Знайомтесь – триметровий Аморфофаллус титан. Її діаметр сягає п’ятдесяти сантиметрів, а вага – п’ятдесяти кілограм. Титан виглядає єдиною гігантським пелюсткою, хоча має суцвіття, що складається з безлічі крихітних квітів. Це найбільше суцвіття у світі.

Аморфофаллус титан

Ще один квітка-гігант – це Таліпотова пальма. Її суцвіття виростає до восьми метрів і може складатися більш ніж з мільйона маленьких квіток. Цвіте ця пальма лише одного разу, в період від тридцяти до вісімдесяти років. Після плодоношення вона вмирає. Таліпотова пальма – рослина з найбільшим суцвіттям.

Таліпотова пальма

Найнезвичайнішою є гігантський квітка Гіднора африканська, що росте в пустелях Південної Африки. Її тіло – це одна квітка або суцвіття. З’явившись над піщаною землею, м’ясиста квітка, випускає аромат екскрементів, залучаючи, таким чином, гнойових жуків. Квітка живиться комахами, діючи як пастка. Гіднора пахне фекаліями.

Гіднора африканська

Найбільші квіти

Квіти Стапелії гігантської можуть виростати до сорока одного сантиметра в діаметрі. У квітів колір плоті, вони покриті волосками і випускають запах гниючого м’яса. Рослина, за даними Interest.v.UA має кілька назв – зулу гігант, зоряний кактус, квітка морської зірки та ін.

Стапелія гігантська

Найбільша рослина

Не так давно океанологами іспанського університету було виявлено найвеличезніша рослина на планеті. Ним виявилася «Посідонія океанічна», рослину знайшли на дні Середземного моря. Її довжина перевищила вісім кілометрів. Посідонія зростає великими колоніями, утворюючи морські луки, які можуть тягнутися на сімсот кілометрів. Рослини є одним із найдавніших на планеті, важливою частиною екосистеми. Її вік – близько ста тисяч років.

Посідонія океанічна

Найдовша рослина суші – ліановидна пальма ротанга. Її довжина варіює від трьохсот до трьохсот п’ятдесяти метрів. Ліановидна пальма ротанга – найдовша земна рослина.

ліановидна пальма

В Америці в парку «Секвойя» росте величезних розмірів секвоя, що носить назву «Генерал Шерман». Висота дерева – більше вісімдесяти трьох метрів при діаметрі стовбура тридцять один метр.

генерал шерман

Вікторія амазонська – ще одна величезна тропічна трав’яниста рослина. Листя цієї гігантської кувшинки досягають двох метрів у діаметрі.

Найбільш отруйні рослини

Далеко не всі рослини нешкідливі. Є серед них отруйні, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини. Наприклад, отруйний плющ, отруйний дуб і лакове дерево виділяють летючий токсин, здатний викликати сильну алергію.

Ніжна на вигляд конвалія є отруйною.

конвалія

Діктамнус або Ясенець – небезпечні для людини рослини. Ефірні олії, що містяться в них, можуть стати причиною довго заживаючого хімічного опіку.

Фотохімічні опіки може викликати така рослина, як борщівник. При попаданні її соку на шкіру людини, нічого не станеться, але варто на це місце потрапити сонячногму світлу, як шкіра буде вражена хімічним опіком. Ягоди і кореневища Воронячого ока є дуже отруйними. У рослині міститься речовина, що викликає судоми, блювання, деколи приводить до паралічу дихальних систем. Судомами, коматозним станом і паралічем дихальних шляхів може закінчитися отруєння такими рослинами, як дурман і блекота. До найбільш отруйних у світі відноситься рослина Цикута. Її аромат схожий на морквяний, а смак нагадує редьку. Сто грам його кореневища здатне вбити корову. У ньому міститься цикутоксин, що призводить до зупинки дихання і до судом. Це далеко не весь список найядовитіших рослин планети.

Незвичайна трава

Незвичайними називають лікарські трави. Однією з таких трав є естрагон. Його друга назва – «королева трав». Це дуже корисна культура, яка використовується як ліки, як прянощі і як декоративна рослина. Ще одна незвичайна трава – полин, яка теж широко застосовується в медицині.

полин

Не можна не назвати звіробій, елеутерокок колючий, мелісу, материнку, шавлія та ін.

Естрагон

Естрагон називають королевою трав

Незвичайними травами по виду є високогірні види строкатих живих килимів. Вони ростуть, утворюючи дернину. Найпопулярніше килимова рослина – гусимець альпійський. Ще одна вельми незвичайна трава, що росте килимом, була виявлена на узбережжі озера Чани. Вона незвичайна не тільки червоним кольором, а ще й тим, що зовні чимось нагадує черв’яків.

Дивні домашні рослини

Особливо екстремально серед домашніх рослин виглядає Псевдолітос. Своїм виглядом воно здивує будь-кого. Його батьківщина – Африка і Аравійський півострів. Переклад назви – «помилковий камінь».

Псевдолітос

Рослина виглядає як товстий яйцеобразный бугристий стовбур без листя. Колір і форма нагадують камінь. Цвіте Псевдолітос розташованими групами яскравими квітами.

Дивно кімнатна рослина, що росте без ґрунту – це Опунція. Щоб виростити її в кімнатних умовах, потрібно обзавестися спилом або корою хвойного дерева, на якому будуть фіксуватися допоміжні коріння.

опунція

Одне з найцікавіших кімнатних рослин – Літопс. Своєю формою рослина нагадує копитце висотою не більше семи сантиметрів. Цікаво, що більша частина цієї рослини знаходиться під землею. Кожну весну вона цвіте великими яскравими квітами.

литопс літопс

Оригінально виглядає Бонсай. Його друга назва – «Дерево в горщику». По суті Бонсай – карликова дерево, вирощене в домашніх умовах.

бонсай дерево

Це лише невеликий перелік дивовижних домашніх рослин.

Найнезвичайніша рослина в світі

Яка рослина є самою незвичайною вирішити важко, так як на планеті занадто багато дивовижних представників рослинності. Цілком можливо, що найнезвичайною рослиною Вельвічія дивна. Вона здатна обходитися без води близько п’яти років, задовольняючись вологою з атмосфери. Дивовижна рослина Вельвічія дивна живою виглядає… мертвою. Живе від чотирьохсот до двох тисяч років. Зовні рослина виглядає як два величезних листа, довжиною від двох до восьми метрів. Ці листи продовжують рости протягом усього життя, поступово поздовжньо розриваючись на стрічки, при цьому кінчики відсихають.

Welwitschia-mirabilis

Рослина росте в тих районах Намібії, де підвищена вологість повітря із-за частих туманів.

interest.v.ua