Цікаві факти про моря

28.04.2017 Від Rest

Чи знаєте ви, що найглибшим морем на світі прийнято вважати Філіппінське море, яке має глибину в 10265 м.

А от глибина Жовтого моря не перевищує позначки в 100 м., але, незважаючи на це, Жовте море називається все-таки морем, а не озером.

За займаною площею, найбільшим морем визнано Саргасове море. Його водна поверхня займає площу більше 7 млн. кв км.

Найменшу площа водної поверхні в 90 тис. кв.км займає Біле море.

Є серед морів море, яке є найтеплішим і одночасно найсолонішим, і, на жаль, найбільш забрудненим. Мова йде про Червоне море. Ймовірно, що така ситуація склалася в результаті того, що в море не впадає жодна річка.

На щастя, на планеті існують моря, які мають більш чисту і прозору воду. Наприклад, море біля берегів Антарктиди – море Уедделла відрізняється найчистішою і прозорою водою. Її склад близький до дистильованої води, а прозорість дозволяє побачити неозброєним оком білий предмет, опущений на глибину 79 м.

Менш прозора вода в Середземному морі. Якщо провести аналогічний експеримент з білим предметом, то його можна побачити на глибині 53 метрів. Рекордно прозору воду виявили вчені в східній частині Гвіанскої ущелини в товщі Атлантики в 1987 році, де в товщі льоду розгледіли предмети, що знаходяться на глибині 4 км.

Якщо розглядати моря з точки зору рівня солі, то виявляється, на планеті існує море, рівень солі в якому в 10 разів вище, ніж середній показник солоності морської води. Мова йде про Мексиканську затоку, проби води в якій знімалися на глибині 150 м.

Морська вода окрім солі містить й інші хімічні елементи. Цікаво, що за змістом золота у воді першість віддано Балтійському морю. У його воді присутня в 3 рази більше ніж у водах Північного моря, і в 5 разів більше, ніж у водах Чорного моря.