Як розпізнати брехуна

06.04.2020 Від Rest

1. Задавайте питання і завжди стежте за тим, що починає відповідати вам людина.

2. Якщо ви задали стресове запитання і у відповідь почули зустрічне запитання, наприклад: “А навіщо тобі це треба?”, “Ну, а сенс?” і т.д., значить, людина приховує інформацію. Швидше за все, вона бреше.

3. Якщо ви задали стресове питання, і ви почули: “Це не важливо”, і будь-які інші ухильні відповіді, значить, людина приховує інформацію. Швидше за все, вона бреше.

4. Якщо ви задали стресове запитання і у відповідь почули тираду, а саме: великий потік інформації, сказаний високим тоном голосу, що не стосуються обговорюваної теми. Швидше за все, людина говорить неправду.

5. Якщо ви задали стресове запитання, і співрозмовник вас проігнорував, не відповів на запитання або просто припинив розмову, швидше за все, йому є що приховувати від вас і, можливо, він говорить неправду.

6. Якщо ви чуєте довгий розповідь з перерахуванням послідовних дій, і ви сумніваєтеся в їх правдивості – попросіть його проговорити цю розповідь навпаки (“задомнаперед”). Якщо розповідь брехлива, брехун не здатний буде її відтворити в зворотному порядку.

ФІЗІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ

1. Якщо ви задали важливе питання, і після відповіді співрозмовник уважно дивиться на вас, значить, він бреше. Брехунові завжди важливо зрозуміти, чи повірили ви його словам.

2. Якщо людина говорить неправду, у неї в більшості випадків пересихає в роті. А значить, почастішають дотики до обличчя, до губ. Спостерігайте за цим.

3. Коли людина говорить неправду, вона може почервоніти, відчуваючи збентеження, вину або сором.

4. Коли людина говорить неправду, вона може різко збліднути, випробовуючи емоцію страху. Під час страху людина блідне, тому що кров приливає до ніг.

5. Коли людина говорить неправду, дихання людини частішає, стає глибшим. Зміну дихання можна побачити, спостерігаючи за верхньою частиною грудної клітки.

ЯК РОЗПІЗНАТИ БРЕХУНА ЗА ЖЕСТАМИ

1. Якщо людина бреше, кількість жестів у неї скорочується. Розуміючи, що жестами він може видати себе, брехун несвідомо обмежує жестикуляцію.

2. Якщо людина говорить неправду, то вона намагається дистанціюватися від співрозмовника. А значить, буде ховатися за книгами, портфелями, комп’ютерами, столами і т.д. У психології це називається бар’єрами.

3. Якщо перед відповіддю на питання співрозмовник покашлює, закурює, робить ковток води (кава, чай), йому потрібно взяти тайм-аут для того, щоб продумати “правильну відповідь”. А значить, така відповідь може бути брехнею.

4. Якщо під час відповіді на запитання, співрозмовник відхиляється назад, торкається до себе, обнімає себе, він відчуває стрес. А значить, може говорити неправду.

Пам’ятайте, не можна розпізнавати брехню тільки по одним жестам або мові. Брехня завжди визначається за сукупністю різних ознак.